MENU   
NOVINKYDÁRKOVÝ POUKAZSALOOSPERFECT DISHMATCHA-TEAI LOVE HUMMUSMIX - TEEBOTANICOGREŠÍKDR.POPOVKAMILA CHOCOLATESSEMIXMIXITPLODY SLUNCENATURE NO TEACOUNTRY LIFEZDRAVÉ VÝŽIVYPURITASOBALOVÝ MATERIÁLOSTATNÍ

SIRUPY

 
 
 
<  1 2  >
Sirup agávový 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup agávový 250 ml BIO COUNTRY LIFEAgávový sirup je velmi sladký, nejsladší ze všech sirupů, dokonce sladší než med a cukr. Hodí se pro studenou i teplou kuchyni. Výborný je do kaší, koktejlů, nákypů, při pečení, na výrobu džemů. Pár lžiček nařeďte vodou a vykouzlíte s ním parádní domácí limonádu. Popis Agávový sirup je zahuštěná šťáva z kaktusů agáve. Má jemnou a neutrální chuť i barvu. Jeho hustota je zhruba někde uprostřed mezi nejřidším a nejhustším sirupem. Agávový sirup je velmi univerzální pomocník. Tipy na použití agávového sirupu: domácí zmrzliny ovocné želé z agaru tofu krém, puding domácí rostlinná mléka sušenky, bábovky, koláče, muffiny... podpora kynutých těst domácí limonáda, ledový čaj, smoothies marmelády, džemy dresink na salát – smíchejte agávový sirup, olivový olej, jablečný ocet a tamari omáčku karobová čokoláda – smíchejte agávový sirup, kakaové máslo a karobový prášek jahodový džem – recept je popsán na straně 6 v Dobrotách léto 2015 Vyzkoušejte také agávový sirup s příchutí malin. Má výraznou malinovou příchuť a je výborný na dochucování palačinek, jogurtů, kaší, nápojů... Agávový sirup obsahuje 77 % fruktózy, 16-21 % glukózy a 3 % sacharózy. V Dobrotách zima 2015–16 jsme na straně 6-11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení Agáve* (80 %), voda. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
94 Kč  (94 Kč)
3,92 €  (3,92 €)
Sirup agávový s příchutí malin 250 ml BIO COUNTRY LIFE)
Sirup agávový s příchutí malin 250 ml BIO COUNTRY LIFE)Agávový sirup s příchutí malin je opravdová chuťovka, je hodně sladký a malinová příchuť je výrazná a příjemná. Je to směs agávového sirupu, malinové šťávy a přírodního malinového aroma. Pár lžiček nařeďte vodou a vykouzlíte s ním parádní domácí limonádu. Popis Agávový sirup s příchutí malin se dobře se rozpouští v teplém i studeném nápoji. Má výraznou chuť, a tak se hodí k neutrálním pokrmům. Vyzkoušejte ho třeba na dochucení pohankové palačinky s jogurtem nebo tvarohem, je to výtečný a rychlý dezert. Výborný je i na snídaňovou kaši nebo na přelití pudinku. Je vynikající také na přípravu domácí limonády nebo ledového čaje. Nařeďte vodou podle chuti, doplňte nakrájeným citronem nebo limetkou, čerstvým nebo mraženým ovocem. Tento sirup obsahuje 77 % fruktózy, 16–21 % glukózy a 3 % sacharózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení Agávový sirup*, malinová šťáva z koncentrátu*, malinové aroma*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
125 Kč  (125 Kč)
5,21 €  (5,21 €)
Sirup datlový 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup datlový 250 ml BIO COUNTRY LIFEDatlový sirup je zkrátka vynikající, velmi oblíbený, děti ho milují. Je velmi výrazný a na ochucení stačí malé množství. Datlový sirup je báječný jen tak nebo s miskou krupicové kaše. Popis, složení a nutriční hodnoty Popis Při výrobě datlového sirupu se smíchají sušené datle s vodou, mixují, filtrují a výsledná šťáva se koncentruje na požadovanou hustotu. Datlový sirup je tmavý, voňavý, poměrně hustý s charakteristickou chutí a dobře sladí, je tradičním sladidlem na Středním východě. Datlový sirup se hodí na studenou i teplou kuchyni. Nechte jej vyniknout nejlépe s neutrálními pokrmy, jako je tofu krém, bílý jogurt, tvaroh. Hodí se na ovesnou nebo jinou snídaňovou kaši, palačinky, ale i na doslazení obilné kávy. Datlový sirup obsahuje 15–30 % fruktózy, 17–40 % glukózy a 3–34 % sacharózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení Sušené datle* (75 %), voda. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
75 Kč  (75 Kč)
3,13 €  (3,13 €)
Sirup javorový Grade C 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup javorový Grade C 250 ml BIO COUNTRY LIFEJavorový sirup má specifickou, celkem výraznou chuť a vůni, malinko připomíná karamel. Tradičně se jím dochucují lívance a palačinky, ale použijte ho všude tam, kam chcete dodat jeho specifickou chuť – snídaňové kaše, dezerty, domácí granola, nápoje, na pečení… Popis Javorový sirup Grade C má výraznější javorovou chuť a je malinko tmavší než javorový sirup Grade A. Jedná se o tradiční kanadský produkt. Je to vlastně koncentrovaná míza z kanadského javoru. Javorový sirup se vyrábí tak, že do dospělých stromů jsou navrtány otvory, kterými míza vytéká do záchytných nádob. Stromy se mohou dožít až 250 let, mízu produkují ve stáří 50 až 80 let. Na jeden litr sirupu je potřeba 35–40 litrů mízy. Surová míza obsahuje až 97 % vody, která se následně odpařuje, až vznikne sirup. V ekologické produkci se přísně dbá na to, aby javory, které produkují mízu byly dospělé a stáčením mízy nebyl narušen jejich vývoj. Javorový sirup obsahuje cca max. 5 % fruktózy, cca max. 5 % glukózy a cca 66 % sacharózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení 100% javorový sirup*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte v chladu a suchu. Po otevření skladujte při teplotě do 10 °C.
149 Kč  (149 Kč)
6,21 €  (6,21 €)
Sirup kukuřičný 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup kukuřičný 250 ml BIO COUNTRY LIFEKukuřičný sirup patří mezi sirupy s neutrální chutí, má krásně zlatavou barvu a jemně sladce voní. Sladí méně než například agávový sirup, ale více než rýžový. Použití je univerzální, hodí se všude tam, kam potřebujete dodat sladkou chuť. Popis, složení a nutriční hodnoty Popis Pokud jste se setkali s kritikou kukuřičného sirupu, tak vězte, že se jedná o zcela jiný výrobek – jde o vysokofruktózový kukuřičný sirup (high fructose corn syrup neboli HFCS), který se ve 20. století začal používat zejména v USA do všech možných potravin a nápojů. To vedlo k velkému nárůstu obezity. Rozdíly mezi naším kukuřičným sirupem a vysokofruktózovým sirupem: Kukuřičný sirup Country Life vyráběn z celého pomletého kukuřičného zrna vyráběn přirozeným způsobem za pomoci přírodních enzymů mechanická filtrace neobsahuje žádnou fruktózu zachovává si zlatavou barvu, chuť a obsah minerálů Vysokofruktózový kukuřičný sirup HFCS vyrábí se z kukuřičného škrobu vysoce průmyslově zpracovaný produkt chemická filtrace uměle zvýšený podíl fruktózy je čirý a neobsahuje žádné minerály Obsahuje 24 % glukózy a 32 % maltózy. V Dobrotách zima 2015-2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení Kukuřice* (80 %), voda. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
63 Kč  (63 Kč)
2,63 €  (2,63 €)
Sirup pšeničný 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup pšeničný 250 ml BIO COUNTRY LIFEPšeničný sirup se hodí zejména na pečení. Nejvíce se nám osvědčil i při pečení v naší biopekárně. Optimálně sladí, v těstech dobře funguje a výslednou chuť pokrmu nezmění. Popis Pšeničný sirup je neutrální, sladký a spíše řídký. Pšeničný sirup obsahuje 21 % fruktózy, 27 % glukózy a 17 % maltózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6-11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Pozor, složení pšeničného sirupu si mezitím změnilo, fruktóza se do něj již nepřidává. Tip: Pokud použijete obilné sirupy k oslazení těsta nebo pokrmu, může se stát, že vám díky obsaženým enzymům zřídne. Pokud tomu chcete předejít, sirup před použitím krátce povařte. U pokrmů, které chcete osladit i zahustit (např. omáčky), nejdříve dejte sirup, povařte a až potom zahustěte. Pokud vaříte kaši, přidejte sirup hned na začátku vaření, ne na konci na dochucení. Tento postup dodržujte u dalších obilných sirupů: kukuřičný sirup špaldový sirup rýžový sirup sirup z ječného sladu Složení PŠENICE* (75 %), voda. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Alergeny Lepek Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
67 Kč  (67 Kč)
2,79 €  (2,79 €)
Sirup rýžový 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup rýžový 250 ml BIO COUNTRY LIFERýžový sirup je oblíbený pro svou neutrální chuť a všestranné použití. Dá se použít naprosto univerzálně, zejména na pečení. Vychutnat si ho můžete třeba s jogurtem a oříšky. Hodí se na oslazení kaší, nákypů, křupavé granoly… Popis Rýžový sirup je světlý, tekutější a má poměrně nízkou sladivost. Hodí se pro studenou i teplou kuchyni. Obsahuje 23 % glukózy a 31 % maltózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Složení Rýže* (80 %), voda. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
64 Kč  (64 Kč)
2,67 €  (2,67 €)
Sirup špaldový 250 ml BIO COUNTRY LIFE
Sirup špaldový 250 ml BIO COUNTRY LIFEŠpaldový sirup se chutí i konzistencí hodně přibližuje medu. Je vhodný na pečení i dochucení. Jeho plná chuť vynikne při přelití kaší a dezertů. Popis Ačkoliv je špalda odrůda pšenice, špaldový a pšeničný sirup se od sebe liší. Špaldový sirup je hustý, tmavší, má výraznější plnou chuť. Špaldový sirup obsahuje 20 % glukózy a 36 % maltózy. V Dobrotách zima 2015–2016 jsme na straně 6–11 zpracovali velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Obilné sirupy, tedy i špaldový, se vyrábí tímto přirozeným způsobem: zrno se pomele na mouku při určité teplotě se mouka smíchá s vodou přidají se enzymy přírodního původu následuje proces zvaný hydrolýza dlouhé molekuly škrobu se rozštěpí na jednoduché sacharidy mechanickou filtrací se oddělí tekutina od nerozpustných látek přebytečná voda se odstraní odpařením Díky tomu, filtrace probíhá výhradně mechanicky, bez jakéhokoliv použití rozpouštědla a chemických látek, si sirupy zachovají maximum minerálů a stopových prvků. Každý sirup má pak svoji unikátní chuť a barvu. Složení ŠPALDA* (80 %), voda. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 20 °C.
125 Kč  (125 Kč)
5,21 €  (5,21 €)
Sirup švestkový 350 g BIO COUNTRY LIFE
Sirup švestkový 350 g BIO COUNTRY LIFEVoní a chutná jako švestková povidla, ale má konzistenci sirupu. Hodí se na přelití sladkých pokrmů – švestkových knedlíků, snídaňových kaší, pudinků. Dobře se doplňuje s perníkovým kořením a ořechy. Díky navinulé chuti skvěle doladí dušené zelí. Popis Při výrobě švestkového sirupu se smíchají sušené švestky s vodou, mixují, filtrují a výsledná šťáva se koncentruje na požadovanou hustotu. Švestkový sirup můžete použít jako základ ovocné omáčky (muzika), která se tradičně připravovala na Vánoce a jedla s vánočkou. Výborný je na přelití bramborových nočků s ořechy. Recepty najdete v Dobrotách zima 2015–16na straně 8 a 18. V tomto čísle jsme také zpracovali na straně 6–11 velký přehled sirupů a vzájemné srovnání obsahu jednotlivých cukrů. Švestkový sirup obsahuje 16–20 % fruktózy, 24–29 % glukózy, 0–2 % sacharózy. Složení Sušené švestky* (75 %), voda. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotách do 20 °C.
150 Kč  (150 Kč)
6,25 €  (6,25 €)
<  1 2  >
KONTAKTY
+420 733 172 503
obchod@prirodanadlani.cz
+420 733 172 503 obchod@prirodanadlani.cz